fbpx

Magyar abroncsokon gördülhetnek a buszok és teherautók

Írta: Kalmár Nárcisz - 2017 május 02.

Európában is piacra lép az Apollo Tyres

A nemrég felavatott gyöngyöshalászi Apollo Tyres üzem nem csak a személyautó abroncsok, hanem a tehergépjárművekre és buszokra szánt változatok gyártásáért is felelős lesz Európán belül. A nemzetközi abroncsgyártó a napokban jelentette be: teljesen új, digitális kereskedelmi stratégia mentén lép a piacra Európában. Ez egyben azt is jelenti, hogy a magyar gyárnak kulcsszerepet szánnak a vállalatcsoporton belül. Indiában az Apollo Tyres piacvezető a busz- és tehergépjármű-abroncsok piacán.

Az Apollo Tyres a múlt heti Birminghami Tehergépjármű Kiállításon jelentette be, hogy Európában is piacra lép busz- és tehergépjármű-abroncsaival. A piacon rendkívül éles a verseny ebben a szegmensben. Az Apollo az első olyan cég lesz, amely a kereskedelmi járművekre szánt abroncsait kizárólag on-line értékesíti, ami egy teljesen új piaci megközelítést jelent. A nemzetközi abroncsgyártó óriás célja, hogy a buszokra és teherautókra szánt ún. radiál gumik piacán Európában is vezető legyen.

A vállalat globálisan 6 gyárral rendelkezik, beleértve a nemrégiben zöldmezős beruházásként felavatott ultramodern magyarországi egységet, valamint 4 kutatási és fejlesztési központját világszerte. A termelés Gyöngyöshalászon fokozatosan indul. Ha a busz- és tehergépjármű-abroncsok gyártása is megkezdődik, ezekkel is innen látják el az európai piacot.

A busz- és tehergépjármű-abroncsok esetében úgy éreztük, hogy az erős termékkínálat Európában még nem elég, ezért láttunk lehetőséget egy teljesen újszerű piaci megközelítésben – mondta az Apollo Tyres kereskedelmi és marketing vezetője, Marco Paracciani.

Az abroncsgyártók között egyedülálló módon, a termékek kizárólag egy online platformon keresztül érhetők el (ApolloTyresDirect.com), közvetlenül az Apollótól, ahol az árazás teljesen átlátható, nincsenek rejtett költségek, bonyolult ajánlatok.

Az Apollo Tyres a busz- és tehergépjármű-abroncsok újfajta szállítási módját az Egyesült Királyságban, Írországban, Belgiumban és Hollandiában tesztelte, illetve Németországgal együtt hamarosan más országokban is elindítja a rendszert.

Összeállította: Kalmár Nárcisz